Ülke ekonomisine katkısı olması amacı ile 2001 yılında fabrika üretimine karar verilmesinin ardından Lider Unlu Mamülleri, serbest ekonomi ve ihracata önem verilen 1990 sonrası dönemde ulaştığı yüksek kalite seviyesi ile iç ve dış pazarda kendini kanıtlamış, ürünlerini 20 den fazla Avrupa ve Dünya ülkesine ihraç etmeye başlamıştır.

     Lider Unlu Mamülleri Kuruluşunun 20. yılında devreye giren tamamı öz kaynaklardan karşılanarak Türk sanayisine kazandırılan 10.000 m2 kapalı alana sahip modern tesisleri, ulaşmış olduğu kapasite, kalite ve güvenilir hizmet anlayışı ile kurucusu Halis Cimşit’in başlangıçta odaklandığı tek konu olan, kendi alanında en iyi olma isteği gerçekleşmiş, Türkiye, Ortadoğu ve Avrupa’nın sayılı unlu mamül üreticisi olmuştur. Yıllık 50.000 ton kapasite ile başlıca ihraç ürünlerimiz; Yufka, tel kadayıf, mantı ve pasta çeşitleridir.

     İhracat alanında, uzmanlığı, profesyonelliği, tecrübesi, yetişmiş personeli, belgelenmiş kalitesi ve müşterilerinin memnuniyetine verdiği önem ile dünya piyasalarında saygın ve güvenilir bir isim haline gelmiştir.

     Lider Unlu Mamülleri, adından söz ettiren kuruluş olarak, ülkesinin gurur kaynağı olmayı başarmış ve olmaya devam edecektir.